Lekemat - Pastasett, 20 deler
Hva gjør dette produktet spesielt
I dag er det flere barn som spiser pasta til middag enn poteter.
I dette settet er det 20 deler til et deilig måltid med flere forskjellige typer pasta.
Innhold:
Dørslag, pastatang, parmesan, baguette, 2 tallerkener, 2 kjøttboller, 2 gafler, ravioli og penne.
Passer fra 2 år til 5 år Prat om hvor maten kommer fra og hvor den forsvinner inne i kroppen. Det støtter barnets ordforråd og kunnskap. Lekemat er bra til rolleleker hvor barnet ditt etterligner situasjoner fra matlaging, handleturen eller hvis dere har vært på cafetur. I rolleleken kan barnet ditt eksperimentere både med grenser, regler og muligheter for sosial identitet og interaksjon. Når flere barn leker sammen med lekematen, lærer de å kommunisere og samarbeide, vente på tur og finne kompromisser. Dere kan også utvide lekemulighetene ved å leke butikk, kanskje med hjemmelagde skilt med tilbud. Så kan dere trene på både ord og tall. Barnet ditt kan bli modig til å regne, å gi penger tilbake eller ta høflig imot kunder i butikken.9 herlige tips til å innrede barnerommet
Vil du ha hjelp til å sortere lekene og få barnet ditt til å leke mer? Få de geniale tipsene våre til å innrede barnerommet med Montessori her.Gratis frakt til utleveringssted over 950 kr.
Utviklende leker
Lek er avgjørende for barns læring, trivsel og utvikling.
Det er gjennom lek at et barn lærer å forstå seg selv og verden rundt seg.
Lek kan:
• stimulere nysgjerrighet
• skape fordypning
• gi passende utfordringer
• bygge opp selvfølelse
Vi pakker ikke barna inn i bomull
Barn lærer
• ved å prøve selv
• ved å feile
• ved å bli skitne
• ved å falle og reise seg igjen
Robusthet og livsmot utvikles gjennom erfaring, litt etter litt.
Derfor velger vi ut leker som støtter selvhjulpenhet, fantasi, bevegelse og fellesskap – med en kjærlig hånd i ryggen og kanskje et lite puff fremover.
Nøye utvalgt
Vi har håndplukket hver eneste leke fra et hav av leker fra hele verden. Det som slipper gjennom nåløyet, er leker vi selv ville gitt våre egne barn.
Lekene fra Lekeakademiet streber etter å:
• skape utviklende lek
• være av slitesterk kvalitet
• være trygge å leke med
20 års erfaring fra foreldre og lekeeksperter
Vi er et dansk selskap grunnlagt i 2005 og vi er selv foreldre. Vi kjenner følelsen av å ville velge de helt riktige lekene.
VÃ¥r misjon er klar:
Leker skal bidra positivt til barns utvikling, trivsel og livsmot.
90 dagers returrett
Trygghet – også når det er en gave
Du har 90 dagers returrett hos oss. Det gir ekstra trygghet, spesielt når du kjøper gaver.
Hvis du skulle velge feil, kan leken enkelt byttes eller returneres.
Kan jeg bli med?
Hva gjør dette produktet spesielt
I dag er det flere barn som spiser pasta til middag enn poteter.
I dette settet er det 20 deler til et deilig måltid med flere forskjellige typer pasta.
Innhold:
Dørslag, pastatang, parmesan, baguette, 2 tallerkener, 2 kjøttboller, 2 gafler, ravioli og penne.
Passer fra 2 år til 5 årPrat om hvor maten kommer fra og hvor den forsvinner inne i kroppen. Det støtter barnets ordforråd og kunnskap. Lekemat er bra til rolleleker hvor barnet ditt etterligner situasjoner fra matlaging, handleturen eller hvis dere har vært på cafetur.
I rolleleken kan barnet ditt eksperimentere både med grenser, regler og muligheter for sosial identitet og interaksjon. Når flere barn leker sammen med lekematen, lærer de å kommunisere og samarbeide, vente på tur og finne kompromisser. Dere kan også utvide lekemulighetene ved å leke butikk, kanskje med hjemmelagde skilt med tilbud. Så kan dere trene på både ord og tall. Barnet ditt kan bli modig til å regne, å gi penger tilbake eller ta høflig imot kunder i butikken.
9 herlige tips til å innrede barnerommet
Vil du ha hjelp til å sortere lekene og få barnet ditt til å leke mer? Få de geniale tipsene våre til å innrede barnerommet med Montessori her.Denne aktiviteten styrker relevante ferdigheter som er gode for barnas trivsel og evne til å lære nye ting:
- Får barnet ditt til å slippe løs fantasien.
- God til rolleleker hvor barna øver på å finne plassen sin i leken og ikke alltid kan bestemme alt selv. Det styrker barnets sosiale ferdigheter.
- Her kan du leke barnets språkforståelse sterkere.
| Varenummer | 21-LER9746 |
|---|---|
| Alder | 2 år, 2,5 år, 3 år, 4 år, 5 år |
| Funksjon | Fantasi, Form- og fargegjenkjennelse, Rollelek, Sosiale kompetanser, Språk- og språkforståelse |
| Materiale | Plast |
| Vedlikehold | Tørkes med fuktig klut |
| Veiledning / Spilleregler | Engelsk |
| OBS! | Institusjonsegnet |
Har du hørt om Learning Resources?
Som navnet antyder, er det viktig for Learning Resources å utvikle materiell som gjør det morsomt for barn å lære.Særlig STEM (Science, Technology, Engineering og Math) er i høysetet hos Learning Resources. Eksempelvis kan barnet ditt lære å bygge roboter, eksperimentere, undersøke verden og lære å kode. For lærere er Learning Resources en gullgruve for læring. Kod-selv-dinosaurer, matematikkspill og sorteringsdyr kan virkelig gi undervisningen litt futt.
Se utvalget vårt fra Learning Resources her.
Leveringstid: 2-4 virkedager
Vi gjør vårt beste for å sende bestillingen din raskt. I de aller fleste tilfeller mottar du den innen 2-4 virkedager. I enkelte tilfeller kan det likevel oppstå mindre forsinkelser.
Merk: I travle perioder, for eksempel rundt jul eller Black Friday, kan leveringstiden være litt lengre.
Gratis frakt til utleveringssted ved kjøp over 950 kr
Handler du for mer enn 499 kr, får du gratis levering til valgt utleveringssted.
Nederst på siden finner du en oversikt over alle fraktpriser og leveringsmetoder.
Enkel retur
Du kan enkelt returnere varer ved enten å:
• printe en selvvalgt returlapp hjemmefra
eller
• opprette en digital retur gjennom oss og vise QR-koden i pakkeshoppen, slik at de kan printe den for deg.