Kreativ kasse - Regnbue

kr. 405,00
På lager - Levering 2-4 hverdager
Varenummer
1136-54461
5 Stjerner på Trustpilot | Fri frakt til utleveringssted ved 950 kr
  • Får barnet ditt til å slippe fantasien løs.
Les mer
Velegnet til:
  • Fantasi
  • Fordypelse og avslapping
  • Kreativitet
  • 0 mdr.
  • 3 mdr.
  • 6 mdr.
  • 9 mdr.
  • 1 år
  • 18 mdr.
  • 2 år
  • 2,5 år
  • 3 år
  • 4 år
  • 5 år
  • 6 år
  • 7 år
  • 8 år
  • 9 år
  • 10 år
  • 11 år
  • 12 år
  • 13 år
  • 14+ år
  • Senior
Hva gjør dette produktet spesielt

Den flotteste kreative regnbuefargede esken for fargeglade barn og deres voksne. Kom hjem og lag kreative figurer mens dere finner roen etter en lang dag. 

Det er mange forskjellige materialer i kassen, og nok til at flere barn kan delta i de kreative aktivitetene.

Det krever ikke de store kreative ferdighetene å få laget noen av de fine forslagene som er i kassen.

Esken inneholder: Silk Clay, Foam Clay, Sticky Base, selvklebende rulleøyne i flere størrelser og farger, treperler med ansikter, piperensere, mønstret papir, plastperler, nylonsnor, pomponger, fargede pinner, fargerike trepinner og skumfigurer med glimmer.

Det følger også med inspirasjonsguider.


Om Silk Clay og Foam Clay:

Silk Clay er en myk, smidig og lett masse som har en litt skumaktig konsistens. Silk Clay er mye lettere enn for eksempel modelleringsvoks, og det er mykt og enkelt å forme til små figurer til juletreet, anheng til smykker, små fruktkurver til dukkehuset og mye mer.

Du kan blande flere farger av Silk Clay. Foam Clay føles mer klebrig enn Silk Clay og er et opplagt valg hvis dere skal dekke overflaten av for eksempel isoporfigurer, hjerter eller andre små ting. Så trenger dere ikke forme et helt hjerte av Foam Clay, men kan nøye dere med å dekke overflaten.

Man kan også fint lage små figurer av Foam Clay, akkurat som med Silk Clay.

Hvis det blir hardt, kan du kna inn litt vann. Det herder og blir hardt, men fortsatt lett skumaktig å ta på når det lufttørker etter ca 1 døgn.

Silk og Foam Clay består av vann, vannløselige polymerer, polystyren og glycerin samt godkjent konserveringsmiddel, og det oppfyller naturligvis REACH-forordningen og er CE-merket.

Sticky Base kan du bruke både som lim og modelleringsmasse.

Vi anbefaler Silk Clay og Foam Clay til barn over 3 år.

Små barn kan fint delta i kreative aktiviteter, og deres finmotorikk, kreativitet og nysgjerrighet har stor nytte av det. Men det må skje under voksent tilsyn, slik at barna ikke sitter alene med dette produktet og de små delene.

Her stimuleres viktige ferdigheter som er kjempe bra for barnas trivsel og evne til å lære:

  • Slipp løs fantasien og se hvor leken fører.
  • Inviterer barnet ditt til å fordype seg og få ro i toppen.

Velegnet fra 3 år.

Kreativ lek oppmuntrer barnet ditt til å overgi seg til fantasien og konsentrere seg om å lage noe flott. Samtidig blir finmotorikken forbedret og barnet ditt slapper av.

Du finner alle leker til kreativ lek her. Her kan du også lese tipsene våre tilhvordan du finner plass til alle barnets kreative redskaper og prosjekter.

Sertifikater & ansvar
Denne varen er produsert av en bedrift som er underlagt ekstern CSR-kontroll. CSR står i denne sammenhengen for "Corporate Social Responsibility". Det finnes flere organisasjoner som bedrifter kan melde seg inn i for å sikre at lekene produseres under anstendige forhold for fabrikkarbeiderne. For eksempel er ICTI en internasjonal merkeorganisasjon og BSCI en europeisk. Organisasjonene jobber for å sikre at de ansatte behandles ordentlig i henhold til internasjonalt anerkjente standarder under hele lekens reise fra råvare til ferdig leketøy. Eksterne inspektører overvåker leketøysprodusentene for å sikre at de ansatte behandles med respekt, ikke diskrimineres, betales lovlig, har arbeidskontrakter, har demokratisk forsamlings- og ytringsfrihet, bruker sikkerhetsutstyr, ikke utsettes for vold eller press og flere andre parametere.
Produkt Informasjon
Varenummer1136-54461
Sertifikater & ansvarCSR-sertifisering
Alder3 år, 4 år, 5 år, 6 år, 7 år, 8 år, 9 år, 10 år, 11 år, Senior
Velegnet tilFantasi, Fordypelse og avslapping, Kreativitet
Kompetanseområder/Utvikler kompentanser innen for og kjenskap tilKreative fag
Ta medI klasserommet, på hytta
Vær oppmerksom på at:Denne hobbyartikkelen er uegnet til barn under 3 år. Småbarn kan godt være med til kreative aktiviteter og det har både finmotorikken, kreativiteten og nysgjerrigheten deres godt av. Men det skal foregå under oppsyn av voksne.