Time Timer Twist - Digitalt & magnetisk, 90 min.
- Gir en god pause og sinnsro på en begivenhetsrik dag.
- Her blir barnet ditt bedre til å konsentrere seg.
- Fordypelse og avslapping
- Konsentrasjon
- Observasjon
- 0 mdr.
- 3 mdr.
- 6 mdr.
- 9 mdr.
- 1 år
- 18 mdr.
- 2 år
- 2,5 år
- 3 år
- 4 år
- 5 år
- 6 år
- 7 år
- 8 år
- 9 år
- 10 år
- 11 år
- 12 år
- 13 år
- 14+ år
- Senior
Time Timer Twist er enda en smart videreutvikling av den klassiske Time Timer. Etter hvert som flere og flere foreldre og lærere bruker Time Timer, oppstår det nye behov og ønsker til dens funksjon, og dette imøtekommer designerne bak Time Timer.
Ta for eksempel 'Twist' her. Her er designet litt annerledes, og den er helt digital. Den visuelle skiven teller ned fra 90-0 minutter, avhengig av hva du stiller den til, og den er magnetisk så den kan festes på vertikale flater.
En annen spesiell ting ved "Twist" er at du stiller inn ved å vri på utsiden og ikke på en knapp inne i midten.
Du vrir på utsiden for å stille inn for eksempel 25 minutter, trykker på start/stopp-knappen, og så teller Time Timer Twist ned. Du kan når som helst trykke og stoppe nedtellingen. Du kan bare endre tidsinnstillingen når nedtellingen er stoppet.
Alarmen lyder når tiden er ute, og det er ingen tikkelyd.
Måler Ø8,5 cm.
Her utvikles viktige ferdigheter som er kjempe bra for barnas trivsel og evne til å lære:
- Inviterer barnet ditt til å slappe av og fordype seg.
- Styrker og utvikler konsentrasjonsevnen til barnet ditt. .
- Observasjonsevnen blir styrket.
Velegnet fra 3 år.
Har du hørt om Time Timer?
Barnet ditt har stor nytte av å kunne klokken og lære selv å kunne styre tiden sin, se hvor lenge det er til spisetid eller når gjestene kommer. Time Timeren er med tall som teller ned på urskiven.Klokken er en abstrakt størrelse og derfor er en Time Timer genialt. Her ser man tydelig med den røde (eller blå på noen modeller) fargen hvor lenge, som er igjen. Tiden tikker (lydløst) avgårde og det er lett å følge med i prosessen.
Det er flere modeller å velge mellom. Time Timer er både laget med forskjellige minutt-tall, i flere størrelser eller til og med som armbåndsur. Time Timer er også god til barn og voksne med spesielle behov. De store modellene er gode til større sammenhenger eller til svaktsynte. De har høy fargeoppløsning og et ultra stille urverk uten tikking.
Ideen med den 60 minutters Time Timer
Uret teller ned, men med tall som på samme måte teller nedover i urets rettning frem for opp
Det er rimelig logisk, for når du skalsette for eksempel 25 minutter på en Time Timer, så barnet ditt vet at nå er det 25 minutter igjen av kvelden, før det skal vaskes tær og leses godnatthistorie, så gjør man sånn herpå den klassiske Time Timeren:
Still den røde skiven så den dekker 25 minutter. Nå er urskiven hvit fra "klokken 12" og frem til der hvor det normalt står "35 minutter" på en urskive - for fra "35" og til "klokken 12" er det jo 25 minutter.
Det nye er at tallene på Time Timer er byttet rundt. På Time Timer står det"25" minutter (og ikke 35), når det er 25 minutter som skal gå. Og klokken teller ned fra "25" og ikke opp fra "35".
Resultatet er altså at man skal innstille Time Timer på "25", når det skal telles "25" minutter. Etter 5 minutter, så vil det nå kun være "20" minutter som er med i det røde feltet, og derfor er det klart og tydelig at det nå kun er 20 minutter igjen av kvelden.
Se alle produktene våre fra Time Timer her.
Varenummer | 1078-JAC5035 |
---|---|
Merke | Time Timer |
Alder | 3 år, 4 år, 5 år, 6 år, 7 år, 8 år, 9 år, 10 år, 11 år, 12 år, 13 år, 14+ år, Senior |
Velegnet til | Fordypelse og avslapping, Konsentrasjon, Observasjon |
Sanser | Synssansen |
Funksjon | Hukommelse, Fordypelse og avslapning, Kognitive ferdigheter, Konsentrasjon, Mindfulness, Observasjon |
Materiale | Plast |
Vedlikehold | Tørkes med fuktig klut |
Ta med | I klasserommet |
OBS! | Institusjonsegnet |
Login and Registration Form