Puslespill med 2.000 brikker - Jordkloden

kr. 340,00
På lager - Levering 2-5 hverdager
Varenummer
42-017129
5 Stjerner på Trustpilot | Fri frakt til utleveringssted ved 950 kr
  • Styrker finmotorikken til barnet ditt.
Les mer
Velegnet til:
  • Finmotorikk
  • Fordypelse og avslapping
  • Kognitive ferdigheter
  • 0 mdr.
  • 3 mdr.
  • 6 mdr.
  • 9 mdr.
  • 1 år
  • 18 mdr.
  • 2 år
  • 2,5 år
  • 3 år
  • 4 år
  • 5 år
  • 6 år
  • 7 år
  • 8 år
  • 9 år
  • 10 år
  • 11 år
  • 12 år
  • 13 år
  • 14+ år
  • Senior
Hva gjør dette produktet spesielt

Hvis dere skal ut å reise, eller hvis du ønsker å gi barnet ditt et større perspektiv på hvor vi egentlig bor, så er dette vakre puslespillet midt i blinken. 

Her finner dere også konsentrasjonstrening for alle pengene, for det er 2000 brikker i esken. 

Educa står for kvalitetspuslespill, og dette puslespillet med Jordkloden er intet unntak. Det er mange detaljer, og brikkene frynser ikke i kantene etter 5 minutter.

Jesus-statuen i Brasilia, vakre rovfugler på himmelen over Russlands sletter, Tongaøyenes mystiske statuer og mye mer finnes på Jorden - og dere kan bruke puslespillet som utgangspunkt for å finne ut mer om Jordens liv, monumenter, geografi og mye mer. 

Man kan kanskje innvende at det er tydelig at dette puslespillet er laget med et perspektiv som favoriserer vestlig sivilisasjon. Har du større barn, er det en god idé å bruke det spørsmålet til å snakke om hvem som egentlig oppdaget hva her på Jorden, og om det kanskje var mye liv og samfunn allerede før de vestlige sivilisasjonene overtok hele kontinenter. 

Aktiviteten er ferdighetsutviklende og god for trivselen til barnet ditt:

  • Barnet ditt kommer godt i gang med finmotorikken.
  • Inviterer barnet ditt til å slappe av og fordype seg.
  • Trener og utvikler barns kognitive ferdigheter.

Måler Færdiglagt: Ca. 96 x 68 cm..
Velegnet fra 7 år.

Det utvikler finmotorikken til barnet ditt og tålmodigheten når dere legger puslespill. Å få brikkene på plass er dessuten en god måte å bli bedre til å se en del og tenke seg til hvor den delen hører til i det store motivet.

Evnen til å oppfatte noe visuelt og tenke seg til det som mangler er viktig i forhold til å lære både geometri, matematikk og forstå hvordan både strikketøy, regnestykker, setninger og mye mer er oppbygd i sekvenser og mønstre.

Har puslespillet et spesielt emne som for eksempel klokkeslett, dyr eller universet, så styrker det ordforrådet hos barnet ditt når dere snakker om det, mens dere legger brikkene.

Har du hørt om Educa?

Educa er en spansk leketøysprodusent med mer enn 100 års erfaring. I dag er de blandt verdens beste til å designe (pusle)spill. Educa har sans for detaljene, så det er alltid fine farger og flotte motiver å la seg fordype i, når dere får ett nytt Educa spillet.

Educa er dessuten dem som står bak Villkatten, som er blant de mest kjøpte barnespillene, hvor store og små kansamles og forbedre finmotorikken, tålmodigheten og konsentrasjonen.

Se alle produktene våre fra Educa her.


Produkt Informasjon
Varenummer42-017129
Merkeeduca
Alder7 år, 8 år, 9 år, 10 år, 11 år, Senior
Velegnet tilFinmotorikk, Fordypelse og avslapping, Kognitive ferdigheter
FunksjonFaglig viten, Finmotorikk, Form- og fargegjenkjennelse, Hukommelse, Fordypelse og avslapning, Kognitive ferdigheter, Konsentrasjon, Logisk tenking, Observasjon, Problemløsning
Kompetanseområder/Utvikler kompentanser innen for og kjenskap tilGeografi
Ta medpå hytta
Mål:Færdiglagt: Ca. 96 x 68 cm.