Panda i naturgummi - liten

Spesialpris kr. 180,00 Vanlig pris kr. 300,00
På lager - Levering 2-4 hverdager
Varenummer
14-GR21020M
5 Stjerner på Trustpilot | Fri frakt til utleveringssted ved 950 kr
  • Slipp fantasien løs og se hvor leken fører hen.
Les mer
Velegnet til:
  • Fantasi
  • Hånd-øye-koordinasjon
  • Rollelek
  • 0 mdr.
  • 3 mdr.
  • 6 mdr.
  • 9 mdr.
  • 1 år
  • 18 mdr.
  • 2 år
  • 2,5 år
  • 3 år
  • 4 år
  • 5 år
  • 6 år
  • 7 år
  • 8 år
  • 9 år
  • 10 år
  • 11 år
  • 12 år
  • 13 år
  • 14+ år
  • Senior
Hva gjør dette produktet spesielt

Fin panda i den mykeste skumgummi laget av naturlateks fra skogbruket på Sri Lanka.

Mål 23x12x10 cm.

Det blåses luft inn i lateksen, så materialet er som skumgummi. Samtidig er de myke skumgummidyrene dekorert med ekstra slitesterk maling.
Dyrene kan tas med i badekaret og holder til mange års lek, men de bør ikke brukes som biteleker, da små barnetenner kan rive hull i dem.

Dyrene er håndlaget på en fabrikk med respekt for de ansatte og med stort fokus på at tingene skal være i orden, samt en målrettet innsats for et bedre miljø.

Produksjonsmetoden gir produktene en veldig fin og autentisk finish og den naturlige lateksen gir et veldig mykt og fleksibelt produkt.

Aktiviteten er ferdighetsutviklende og kjempe bra for trivselen til barnet ditt:

  • Får barnet ditt til å slippe løs fantasien.
  • Utvikler hånd-øyekoordinasjonen, som vi bl.a. bruker når vi bruker en saks og klipper rett, vil helle vann i glasset uten å treffe feil, eller når vi griper, kaster og skyter til en ball, som flyr imot oss i gymtimen.
  • Perfekt til rolleleker hvor ungene øver på å bytte på til å bestemme og finne plassen sin i leken. Det utvikler barnets empati og samarbeidsevne.

Velegnet til barn i alderen 1 år til 5 år

Dyrefigurer er noe av en klassiker på barnerommet. Opplev barnet ditt bruker dem til fantasifulle rolleleker, hvor dyrene bor i naturen eller kanskje i dyreparken - eller kanskje er de gått et ærend inn til byen. Leken med å finne på hva dyrene opplever, stimulerer evnen til å finne på sprø historier og sette ord på dem.

Ta gjerne dyrefigurene i bruk når barnet ditt skal lære matematikk og regne ut hvor mange dyr dere kan få hver. Dyrene er også med på å bli telt, sorteret, stablet eller stilt i rekkefølge etter forbokstav eller antallet av bokstaver de har i navnet sitt.

Sertifikater & ansvar
Denne leken er produsert i tre fra sertifisert bæredyktig skogbruk. Det kan være FSC, PEFC eller andre internasjonale anerkjente sertifiseringer, som bl.a. garanterer gjenplanting av felte trær. Sertifiseringen betyr at alt tre kan spores tilbake til den enkelte skogen som det er felt i. På den måten har du som forbruker garanti for at treproduksjonen foregår på en klimamessig forsvarlig måte.
Produsert med ekstra fokus på sosialt ansvar som er din garanti for at bedriften gjør en spesiell, dokumenterbar innsats for å forbedre arbeids- og/eller levekårene til de ansatte.
Det er gjort noe aktivt for å redusere klimapåvirkningen da denne leken ble pakket. Dette kan skje på flere måter. Produsenten kan for eksempel bruke mindre plast, bruke bærekraftig produsert materiale eller resirkulert papp, trykke med vegetabilsk blekk eller redusere luften i boksen slik at den tar mindre plass under transport. Vi ønsker å fremheve den økte innsatsen for mer bærekraftig emballasje.
Produkt Informasjon
Varenummer14-GR21020M
Sertifikater & ansvarEmballasje, Sosialt ansvar, Tre fra sertifisert bæredyktig skogbruk
MerkeGreen Rubber Toys
Alder1 år, 18 mdr., 2 år, 2,5 år, 3 år, 4 år, 5 år
Velegnet tilFantasi, Hånd-øye-koordinasjon, Rollelek
SanserFølesansen, Synssansen
FunksjonFantasi, Hånd-øye-koordinasjon, Nysgjerrighet, Rollelek, Selvhjulpenhet
MaterialeNaturgummi
VedlikeholdTørkes med fuktig klut
Ta medI barnevognen, I flyet, på hytta, På restaurant