Knyt sko på 4 måter - Styrk finmotorikken

kr. 230,00
På lager - Levering 2-5 hverdager
Varenummer
1189-900000163
5 Stjerner på Trustpilot | Fri frakt til utleveringssted ved 950 kr
  • Barnet ditt kan styrke finmotorikken sin.
Les mer
Velegnet til:
  • Finmotorikk
  • Hånd-øye-koordinasjon
  • Selvhjulpenhet
  • 0 mdr.
  • 3 mdr.
  • 6 mdr.
  • 9 mdr.
  • 1 år
  • 18 mdr.
  • 2 år
  • 2,5 år
  • 3 år
  • 4 år
  • 5 år
  • 6 år
  • 7 år
  • 8 år
  • 9 år
  • 10 år
  • 11 år
  • 12 år
  • 13 år
  • 14+ år
  • Senior
Hva gjør dette produktet spesielt

Det er én ting å snøre sko, og en annen å snøre dem på stilige måter. 

Det kan være ganske kult hvis du kan binde i fine mønstre, og det finnes flere måter å gjøre det på. 

Her er to pappsko med hull i, samt 2 stk lisser og 4 kort som viser forskjellige måter å snøre skoene på. 

Så er det bare å sette i gang. 

I tillegg til å bli mer selvstendig, vil barnet ditt også utvikle romforståelse og finmotorikk ved å øve seg i å binde sko. 

Vær oppmerksom på at fokuset her ikke er på å lage sløyfer, men på å sette lissene i skoene på kule måter. Kanskje dere har gått lei av sløyfene - for det finnes det råd. Prøv å spørre i en skobutikk, så kan du kjøpe forskjellige løsninger hvis sløyfebindingen er vanskelig. 

Aktiviteten er ferdighetsutviklende og god for trivselen til barnet ditt:

  • Barnet ditt kommer godt i gang med finmotorikken.
  • Styrker hånd-øyekoordinasjonen, som vi bl.a. gjør bruk av når vi griper eller kaster ballen, som kommer i mot oss i skolegården, eller når vi klipper rett med saksen eller vil helle vann opp i glasset uten å treffe utenfor.
  • Styrker barnets selvhjulpenhet så barnet ditt som vil selv, også kan selv. Det hjelper av og til på hverdagsfrustrasjoner.

Måler Eske: 21 x 12 x 6 cm.
Velegnet til barn i alderen 5 år til 7 år

Savner du å ha ting som magneter, visp og fjernkontroll i fred? Så er leker akkurat som dette en opplagt gave til barnet ditt. Leken kan få barnet ditt til å føle seg flink til å undersøke. Og det kan gi barnet ditt et større mot til å kaste seg ut i nye utfordringer.

Har du hørt om Toys for Life?

Toys for life begeistrer Leketantene med kvalitetslekene sine som fokuserer på utvikling av 3-7-åringene evner innenfor matematikk, motorikk og språk.

Vi liker også veldig godt fargekodingen deres av lekene: Grønn er motorikk, oransje er matematikk og blå er språk. Kodingen kan du finne på emballasjen.

Se utvalget vårt fra Toys for Life her.


Sertifikater & ansvar
Denne leken er produsert i tre fra sertifisert bæredyktig skogbruk. Det kan være FSC, PEFC eller andre internasjonale anerkjente sertifiseringer, som bl.a. garanterer gjenplanting av felte trær. Sertifiseringen betyr at alt tre kan spores tilbake til den enkelte skogen som det er felt i. På den måten har du som forbruker garanti for at treproduksjonen foregår på en klimamessig forsvarlig måte.
Produsert med ekstra fokus på sosialt ansvar som er din garanti for at bedriften gjør en spesiell, dokumenterbar innsats for å forbedre arbeids- og/eller levekårene til de ansatte.
Produkt Informasjon
Varenummer1189-900000163
Sertifikater & ansvarSosialt ansvar, Tre fra sertifisert bæredyktig skogbruk
MerkeToys for Life
Alder5 år, 6 år, 7 år
Velegnet tilFinmotorikk, Hånd-øye-koordinasjon, Selvhjulpenhet
FunksjonFinmotorikk, Hukommelse, Hånd-øye-koordinasjon, Konsentrasjon, Romlig forståelse, Selvhjulpenhet, Selvstendighet
MaterialeTre
Veiledning / SpillereglerEngelsk, Fransk, Nederlandsk, Spansk, Tysk
Mål:Eske: 21 x 12 x 6 cm