Globus - Jorden og Stjernehimmelen

kr.790,00
På lager - Levering 2-4 hverdager
Varenummer
171-E2001
5 Stjerner på Trustpilot | Fri frakt til utleveringssted ved 950 kr
  • Herlig til nysgjerrige barn.
Les mer
Velegnet til:
  • Nysgjerrighet
  • Observasjon
  • 0 mdr.
  • 3 mdr.
  • 6 mdr.
  • 9 mdr.
  • 1 år
  • 18 mdr.
  • 2 år
  • 2,5 år
  • 3 år
  • 4 år
  • 5 år
  • 6 år
  • 7 år
  • 8 år
  • 9 år
  • 10 år
  • 11+ år
  • Senior
Hva gjør dette produktet spesielt

En globus utenom det vanlige! Denne globusen viser jorden i dagslys, og når mørket faller på, endrer globusen utseende slik at nattehimmelen kommer frem på globusen i stedet.

En optisk sensor aktiverer automatisk den flotte stjernehimmelen så snart det blir mørkt. Dermed kan man se alle stjernebildenes plassering i forhold til hverandre og se hva de heter.

Denne fascinerende globusen er et must for ethvert hjem med interesse for universet. 

Teksten på globusen er på engelsk.

Bruker 4 x LR14-batterier (ikke inkludert).

Globusen kan også kobles til en stikkontakt, men da må man selv kjøpe en universell adaptor og koble til, da en slik ikke følger med i settet. Vi forhandler dessverre ikke en universell adaptor som passer til dette produktet, men spesifikasjonene til adaptoren finnes i esken med globusen.

Måler ca. 30 cm i høyden og er ca. 22 cm. i diameter.

Denne aktiviteten stimulerer relevante ferdigheter som er gode for barnas trivsel og evne til å lære:

  • En flott gaveide til det nysgjerrige barnet ditt.
  • Observasjonsevnen blir utviklet og trent.

Velegnet fra 8 år.

Produkt Informasjon
Varenummer171-E2001
Alder8 år, 9 år, 10 år, 11+ år, Senior
Velegnet tilNysgjerrighet, Observasjon
FunksjonFaglig viten, Nysgjerrighet, Observasjon, Refleksjon
Kompetanseområder/Utvikler kompentanser innen for og kjenskap tilAstronomi, Geografi, Naturvidenskap
VedlikeholdTørkes med fuktig klut
Ta medI klasserommet
Krever/Hva følger med/følger ikke medBatterier følger ikke med
Diameter (Ø)22
Anmeldelse av Globus - Jorden og Stjernehimmelen
Gjennomsnittlig bedømmelse
Geir Torpen
2020-02-10T14:44:19.833Z
Den var litt mindre enn forventet, selv om jeg i etterkant ser at det står 25 cm i diameter. Stilig med stjerner og nattehimmelen som en funksjon, men den er dessverre også delvis synlig uten lys i globusen. Jeg trodde det var to separate funksjoner/kart, men når du slår på lyset vises stjernene innenfra med navn på latin og engelsk. Kan kobles til strøm, men det følger ikke med.
Kristoffer Szewczyk
2019-12-24T11:16:40.317Z
Morsomt med globus og galakse i ett