Bullet Ball
• 5 Stjerner på Trustpilot
• Fri frakt til utleveringssted ved 950 kr
• Utvidet returrett frem til 31. januar
- God til å få i gang kroppen og dermed gi grovmotorikken stimuli.
- Støtter hånd-øyekoordinasjonen, som vi f.eks. gjør bruk av, når man skyter eller griper ballen som flyr imot deg i gymmen, eller når man klipper nøyaktig med en saks.
- Grovmotorikk
- Hånd-øye-koordinasjon
- 0 mdr.
- 3 mdr.
- 6 mdr.
- 9 mdr.
- 1 år
- 18 mdr.
- 2 år
- 2,5 år
- 3 år
- 4 år
- 5 år
- 6 år
- 7 år
- 8 år
- 9 år
- 10 år
- 11 år
- 12 år
- 13 år
- 14+ år
- Senior
Ta den morsomme bullet ball med ut i hagen eller innendørs hvor det er god plass.
Stå mot hverandre med et håndtak i hver hånd, ballen settes i gang ved at den ene åpner armene og trekker håndtakene fra hverandre, mens den andre har håndtakene tett sammen.
Slik kan den sendes frem og tilbake, og den kan få veldig mye fart.
Armene kan bli skikkelig slitne, men det er kjempegøy - et supert reaksjonsspill.
Mål: snorene er 220 cm lange og ballen er 20x13 cm i diameter
Aktiviteten utvikler ferdigheter og er god for trivselen til barnet ditt:
- Styrker grovmotorikken, som blir satt i gang så snart barnet ditt bruker kroppen sin.
- Stimulerer hånd-øyekoordinasjonen, som vi bl.a. gjør bruk av, når man griper eller skyter ballen som kommer flyvende i gymmen, eller når man klipper rett med en saks.
Passer fra 5 år til 10 år
Plasser en kurv med deilige uteleker nær døren ut til hagen eller bakgården.
. Da er det ekstra lett å få barnet vekk fra skjermen og ut for å leke. Få inspirasjon til hvilke morsomme ting man kan putte i en slik kurv på bloggen vår her.Sett en kurv med uteleker nær døren til hagen eller veien.
. Da er det litt enklere å få barnet vekk fra skjermen og ut å leke. Få inspirasjon til hva som for eksempel kan komme i en slik kurv på bloggen vår.| Varenummer | 1024-170110 |
|---|---|
| Alder | 5 år, 6 år, 7 år, 8 år, 9 år, 10 år |
| Velegnet til | Grovmotorikk, Hånd-øye-koordinasjon |
| Sanser | Muskel-leddsansen |
| Funksjon | Avstandsbedømmelse, Grovmotorikk, Hånd-øye-koordinasjon, Konsentrasjon, Kroppsbevisthet, Lattermusklene, Samarbeide, Sosiale kompetanser, Årsak / Virkning |
| Ta med | I hagen, på hytta, På stranden, Ute på veien |






Login and Registration Form